O Numerologii

Numerologia to dziedzina wiedzy ściśle powiązana z wzorcem energetycznym, który za pomocą matematycznych obliczeń odkodowuje nie tylko wszystkie dominujące właściwości otaczającej nas rzeczywistości ale również te, które panują w nas samych. W niezwykle prosty, precyzyjny i trafny sposób określa nasze cechy charakteru i osobowości oraz rodzaj sytuacji życiowych jakich doświadczamy w naszym Życiu i sposób w jaki na te dośiadczenia reagujemy.

Już teraz możesz sprawdzić w jaki sposób ten mechanizm odnosi się do Ciebie:

– dodaj do siebie wszystkie cyfry w Twojej dacie urodzenia.

np. dla osoby urodzonej dnia 17. 03. 2008r. obliczenia wyglądają w ten sposób:

1 + 7 + 3 + 2 + 0 + 0 + 8 = 21

i dodajemy ten wynik do siebie czyli:  2+ 1 = 3.

A zatem tzw, Liczba Drogi Życiowej wynosi 3 i charakterystykę tej wibracji znajdziesz poniżej.

Natomiast jeżeli wynik Twoich obliczeń pokazał  jedną z tych liczb dwucyfrowych: 11, 22, 33, 44 to proszę ich nie sumować, ponieważ wibracje te posiadają odrębną charakterystykę.

 

                 

                   A oto charakterystyka poszczególnych energii Drogi Życia:

 

                                 1.

– jesteś samodzielna i cenisz sobie pełną niezależność w podejmowanych przez siebie decyzjach. Jesteś pomysłowa/y, inteligentna/y i kreatywna/y, a przy tym dominująca/y i władcza/y. Zwykle słuchasz wyłącznie samej siebie. Nie uznajesz czyjegoś zwierzchnictwa. Dysponujesz silną osobowością, podczas dyskusji używasz logicznych argumentów i tylko takie są w stanie do czegoś cię przekonać. Często idziesz przez życie w samotności, choć na nią nie narzekasz. Twoje motto brzmi: “Potrafisz liczyć? Licz na siebie”. Unikasz długów wdzięczności, do wszystkiego dochodzisz wyłącznie swoją własną pracą i wysiłkiem. Jesteś pomysłowa/y i zaradna-y. Niestety czasem brakuje Ci dyplomacji, zbyt szybko i wszelkimi dostępnymi środkami starasz się przeforsować wyłącznie swoje zdanie. 

         

2.

 

 

– nie należnych do osób śmiałych i odważnych. Stronisz od blasku reflektorów i zwykle występujesz na drugim planie. Doskonale sprawdzasz się w roli doradcy. Potrafisz inspirować i motywować innych, natomiast dla samej/samego siebie brakuje Ci determinacji i konsekwencji. Jak nikt inny, potrafisz negocjować pokojowe rozwiązania wszelkich sytuacji konfliktowych. Na codzień posiadasz miłe usposobienie, energię typowo żeńską, rozwiniętą intuicję, głęboką podświadomość. Niestety często odczuwasz niepokój i brak wiary we własne możliwości. Ogromna wrażliwość i potrzeba życia we dwoje.

 

                                   3.

 

– jesteś urodzoną/urodzonym artystą, wrażliwą/ym na dźwięk. A zatem zarówno taniec jak i śpiew, słuchanie muzyki jest dla Ciebie źródłem ogromnej życiowej przyjemności. W trakcie spotkań o charakterze towarzyskim, uchodzisz za duszę towarzystwa, potrafisz jak z rękawa sypać dowcipem, a twoi goście uwielbiają się z nich śmiać. Brakuje Ci jednak silnej woli do działania, często czas upływa Ci na zbytku i błahych przyjemnościach, z których nic konkretnego nie wynika. Może Ci towarzyszyć w związku z tym poczucie utraty cennego czasu. Często coś spada Ci niczym szczęśliwy los prosto z Nieba. 

  

                                 4. 

 

– jesteś “pracowitą mrówką” uporządkowana, schematyczna, doskonale odnajdujesz się w pracy na ściśle wyznaczonych i określonych strukturach. Uparcie, czasem wręcz “pod górkę” z ogromnym wysiłkiem dążysz do wytyczonego celu. Już w młodym wieku potrafisz myśleć o późnej starości i szukasz sposobów na zagwarantowanie sobie poczucia bezpieczeństwa na swoją jesień życia. Wyznaczasz sobie i innym granice po których bezpiecznie się poruszasz. Nie lubisz niespodzianek, ponieważ zakładają element zaskoczenia, a ty wolisz mieć wszystko pod kontrolą. Twoje zarobki są stabilne, jednak masz wrażenie, że twoje wysiłki nie są właściwie wynagradzane.

 

                                                                                                                      5.

 

– jesteś niecierpliwa, drażliwa, zabiegana, chaotyczna i nieuporządkowana. Brakuje Ci stabilności, systematyczności i konstruktywnego działania. Żyjesz dla ludzi i wśród ludzi, źle znosisz izolację.  Potrzebujesz rozmów, ruchu, przemieszczania się, wolności i otwartej przestrzeni. Jesteś atrakcyjna i przyciągasz uwagę płci przeciwnej, jednak sama tego nie zauważasz. 

 

                                  6.

 

– jesteś obdarzone niezwykłą wrażliwością. Uczucia to również Twoja “Pięta Achillesowa”. A zatem dom, bliscy, rodzina i dzieci to Twoje życiowe priorytety. Oryginalna w ubiorze i wyglądzie, a także wyróżniająca się osobowość i uroda. Dusza artysty. Rozleniwiona i kapryśna, wiele spraw przekładasz na później. Towarzyszą Ci dokuczliwe emocje i huśtawki nastrojów, które przyczyniają się do obniżenia poziomu Twojego samopoczucia.

 

                                                                                                                            7.

 

 

– jesteś uduchowiona, stale pogłębiasz swoją wiedzę i mądrość, dużo czytasz, rozwijasz się, zadajesz istotne pytania natury egzystencjalnej. Masz rozwiniętą intuicję i szósty zmysł. Z czasem masz szanse. stać się mentorem, nauczycielem, kimś kto przekazuje zdobytą wiedzę i doświadczenie. Kochasz antyki, starocie, tzw. przedmioty z duszą. Możesz się skarżyć na smutki, dołki, uczucie przygnębienia, a nawet mierzyć się z depresją. Lubisz samotność. 

 

                                  8.

 

 

– posiadasz niezwykły talent do zarabiania i pomnażania swoich pieniędzy. Jesteś doskonałą organizatorką/em, przedsiębiorcą, zajmujesz zwykle kierownicze i dystyngowane stanowiska, dążysz do prestiżu i wysokiej pozycji społecznej. Nie uznajesz czyjegoś zwierzchnictwa. Posiadasz silną osobowość, podejmujesz odważne decyzje, stawiasz na stały rozwój, a wręcz ekspansję. Charakteryzuje Cię również chęć kontroli, zgodnie z przysłowiowym “zaufanie dobre, kontra lepsza”. Niechętnie wybaczasz, a nawet jeśli – to długo pamiętasz. 

 

                                 9.

 – kochasz podróże, przemieszczanie się, uczucie wolności i niezależności. Na odpoczynek wybierasz miejsca piękne i związane z naturą. Jesteś doskonałym przyjacielem, można na Tobie polegać. Zawsze chętna do pomocy. Posiadasz dobrą intuicję i otwarte współczujące serce. Wnosisz do swojej przestrzeni bezinteresowną miłości i budzisz powszechne zaufanie. Można Cię spotkać na wszelkich akcjach charytatywnych, a bliscy chętnie powierzają Ci swoje najskrytsze przemyślenia. 

 

 

Liczby Mistrzowskie: 

 

                                 11.

 

– czasem możesz zauważać swoją odmienność, towarzyszy Ci wrażenie, że nie jesteś z tej planety. Masz oryginalne pomysły na życie, często odmienne od tych ogólnie przyjętych przez społeczeństwo. Bywasz nieśmiała i zamknięta w sobie, ale kiedy trafiasz na właściwą ścieżkę życia stajesz się odważna,  nietuzinkowa i zdeterminowana w osiąganiu swoich celów. Propagujesz powszechną akceptację i tolerancję, cenisz sobie szczerość, uczciwość i prawdomówność. Bardziej przemawiają do Ciebie prawa naturalne niż ludzkie. Zyskujesz popularność, choć ona sama nie jest Twoim nadrzędnym celem. Działasz z rozmachem na rzecz społeczeństwa, zmieniasz świat na lepszy. Wnosisz duchową wartość do zastanej rzeczywistości. Obalasz mury i prowadzisz do wyzwolenia od wszelkich norm, zakazów i ograniczeń. Masz poczucie misji, która często uaktywnia się po 33 roku życia. 

 

                             

                                 22.

 

– jesteś skupiona na pracy i swoich obowiązkach, jednak dostrzegasz również duchowy wymiar rzeczywistości, w której poruszasz się na codzień. Miewasz prorocze sny, widzisz i czujesz więcej niż inni. Często marzysz, dużo czujesz i kierujesz się głosem intuicji. Jesteś idealistką, która świat chce widzieć w jasnych kolorach. Sprzeciwiasz się wszelkim ograniczeniom i normom, które uderzają w wolność człowieka i jego swobodny wybór i decydowanie o sobie samym. Aktywnie działasz na rzecz poprawy jakości życia, krzewisz nowatorskie idee związane z ekologią, ludzkimi prawami, innowacyjnymi rozwiązaniami dla wzrostu świadomości i szczęścia na naszej planecie. Działasz jednak rozważnie, stabilnie, wolno bez zbędnego pośpiechu. 

 

                               

                                 33.

 

– posiadasz niezwykle silną i wyrazistą osobowość, wyróżniasz się z tłumu nie tylko wyglądem, ubiorem i fryzurą ale również doskonała komunikacją i silną emocjonalną, naładowaną gwałtowną energią ekspresją. Potrafisz rozpalić ogień w ludzkich sercach, jednak czasem brakuje Ci konsekwencji by rozpoczęty projekt doprowadzić do właściwego końca. Kochasz muzykę, dźwięk, taniec, scenę, sztukę i wszelkie formy artystycznego wyrazu. W towarzystwie łatwo Cię zauważyć, ponieważ jesteś dowcipna i niezwykle towarzyska. nie znosi zastoju i marazmu. Działasz i temu działaniu. nadajesz niezwykłe tempo. Możesz czasami forsować swoje zdanie nie uwzględniając opinii innych ludzi. 

 

                                      

                                44.

  

– pamiętasz ze szkoły ten cytat z Adama Mickiewicza “a imię Jego Czterdzieści i Cztery”? Idea Mesjanizmu.  44 to bowiem najwyższa wibracja wśród liczb mistrzowskich. Oznacza ogromny energetyczny potencjał zasobów i możliwości. Z jednej strony oznacza posłannictwo i przekazywanie ludzkości mądrości niezbędnej dla jej dalszego rozwoju, z drugiej  może przyczynić się do wszelkich życiowych zawirowań, problemów finansowych, strat materialnych i życia w ubóstwie jej właściciela. Wszystko zależy od indywidualnego poziomu świadomości. Ponieważ mamy tu do czynienia z ogromną siłą materializacji swoich myśli, przekonań i uczuć. Z całą pewnością jednak nie narzekasz na brak pracy i obowiązków, czujesz też ogromną odpowiedzialność spoczywającą na Twoich barkach. Praktyczne wykorzystanie czasu ma wpływ na Twoje samopoczucie. Brak zajęć prowadzi Cię wprost do emocjonalnych zaburzeń. 

 

 Historia Numerologii.       

                                   

System numerologiczny znany był w starożytnych Indiach i Egipcie. Jego wielki rozwój nastąpił w okresie cywilizacji Babilońskiej i Sumeryjskiej .

Pitagoras  /572 – 497 p. n. e./ – grecki matematyk, filozof i mistyk.

Podstawą nauki Pitagorasa miało być założenie, że liczba jest zasadą świata. Początkiem i zasadą miała być jednostka, z monady miała powstać nieograniczona diada, która miała być podłożem dla swojej przyczyny, czyli monady. Z monady i diady miały powstać liczby, z liczb punkty, z nich linie, z tych płaszczyzny, z płaszczyzn bryły, aż z brył ciała postrzegalne zmysłami.

Niewielu jednak  wie, że Pitagoras to również mistyk, człowiek niezwykle uduchowiony, przebudzony. Jego ogromny wkład i zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sprawił, że otrzymał miano Ojca Numerologii a jego system numerologiczny nazwano Pitagorejskim.

Pitagoras urodził się w Syrii, w VI wieku przed naszą erą. Opuścił rodzinne miasto w młodości i rozpoczął ponad 30-letnią podróż. Uczył się u Syryjczyków, Fenicjan i Greckich filozofów, spędził około dwudziestu lat u kapłanów w Tebach w Egipcie, pobierał nauki u rabinów i księży bramińskich. Po pięćdziesiątce zaczął przekazywać zdobytą wiedzę w swoim własnym, pierwszy w historii, uniwersytecie. Uważał, że liczby niosą ze sobą mierzalną wibrację oraz że u podstaw każdej kreacji leży konkretny wzór. Kontemplowanie symboli matematycznych jest wg Pitagorasa równoznaczne z kontemplowaniem Boga, dlatego numerologia może uleczyć duszę.

Po śmierci Pitagorasa szkoła podzieliła się na dwa odłamy. „Akuzmatycy” wybrali drogę etyczno-religijną, podczas gdy „Matematycy” poświęcili się nauce. Pitagorejczycy odrzucają chęć wyróżnienia się i dążenia do sławy.

Nauki Pitagorasa były później rozwijane przez Platona i innych filozofów. Zainteresowali się nimi również pierwsi chrześcijańscy uczeni, w tym Święty Augustyn. Doprowadziło to do popularyzacji numerologii w okresie Renesansu: korzystali z niej zarówno uczeni, jaki i prości ludzie. Gdy Kościół podważył wiarygodność tych praktyk, numerologia[b] popadała w niełaskę aż do XIX wieku. Rewolucja techniczna i odkrycia naukowe związane ze światłem, magnetyzmem i elektrycznością spowodowały, że tematyka wibracji i energetyki liczb ponownie zyskała na popularności. Pitagoras usystematyzował i przekazał dalej wiedzę, która mogła zaginąć.

Zmiana i opracowanie nowego Portretu Numerologicznego polega m.in na nadaniu w specjalny sposób kilku nowych imion. Pamiętamy, że Chrystus również nadawał swoim uczniom nowe imiona. Robili to i robią nadal również Buddyści a także wszystkie inne religie świata. Wiemy więc, że Numerologia była już wówczas dość dobrze znana i stosowana.

Kolejny ważny etap to VII wiek i rozwój Kabały. Możemy się tu na chwilę przenieść do ówczesnego Budapesztu gdzie rabini wraz z chrześcijańskimi zakonnikami wspólnie pracowali w klasztorach wykazując wpływ dźwięku na nasze życie i świadomość. To tu zwrócono uwagę na to, że wymawiane słowo – litera tworzy energię (wibrację), która może nas uspokajać lub pobudzać, motywować do działania. Istnieją różnice w oddziaływaniu spółgłosek i samogłosek. Inaczej też będą działać śpiewane wysokim lub niskim tonem. Aparat mowy również ma swoje właściwości w procesie tworzenia tej energii. Każda jego część odpowiada albo za sferę duchową albo fizyczną.

Spośród bardziej nam współczesnych osób, które odegrały zasadnicze znaczenie w rozwoju numerologii możemy wymienić Dow Gaillett (odniosła teorie pitagorejskie do Biblii), Julię Seton, która dwukrotnie objechała świat z wykładami popularyzującymi nauki Pitagorasa, ona też jako pierwsza użyła terminu Numerologia. Juno Jordan z USA /XVIII-XX wiek/.

W czasach nam współczesnych największym autorytetem w dziedzinie Numerologii jest Gladys Lobos (Hiszpania), autorka książek “Magia Numerologii”, Język Liczb”, Cykle Życia, wyd. KOS, Katowice.

Jestem Jej uczniem. Wniosła najbardziej znaczący wkład w przybliżanie szerokiemu gremium i przekazywanie wiedzy Numerologicznej na przełomie XX / XXI wieku.

Liczby niewymierne zostały odkryte przy okazji testowania twierdzenia Pitagorasa o przeciwprostokątnej. Dzięki temu spostrzeżeniu narodziła się nowa, rewolucyjna teza o możliwości określenia liczbowego wszystkiego, co istnieje we wszechświecie. Te dziwne liczby, których nie można było wyrazić żadnym dotychczas znanym systemem liczbowym nazwano niewyrażalnymi – „alogoj”.

Od tego czasu pitagorejczycy zaczęli rozumieć liczbę jako zjawisko,

realny kształt, przestrzeń czy też siłę.

Powiadali, że „wszystko jest liczbą”.

Filozofia Numerologii uczy, że umysł i język są ściśle związane. Oczywiście, nie jest to pojęcie charakterystyczne dla filozofii. Teoretycy komunikacji i antropolodzy rozumieli przez jakiś czas, że umysł i język są zjawiskami nierozłącznymi. Co ciekawe Filozofia jest nauką, która mówi, że jakość umysłu, myśli, pragnienia, opinie, “lubi”, “nie lubi”, reakcje, mogą być mierzone poprzez połączenie najbardziej osobistej formy języka, jego nazwę wobec matematyki.Kiedy język jest używany przypisuje nazwę do kogoś a ta  tworzy podstawy umysłu, z którego wynikają wszystkie myśli i przepływ doświadczeń.

Wykazując świadome siły połączone w swojej nazwie jako wzór matematyczny, niektóre szczególne cechy psychiczne i ich stan można zmierzyć. Przykładem niech będzie, dlaczego ludzie z pewnym zestawem imion są widoczni, mili, otwarci, lub przeciwnie skryci i poważni. Inni skolei będą świetnymi dyplomatami, bardziej pasywni, idealistyczni z wrażliwą osobowością. Ktoś jeszcze inny będzie przzejawiał cechy człowieka ambitnego, niespokojnego, aktywnego i analitycznego.

Ze zrozumieniem podstawowych zasad języka  matematyki, charakterystyki każdego imienia można dokonać pewnych obliczeń aby odsłonić umysł tej osoby. Wraz ze zrozumieniem umysłu  przychodzi wiele korzyści. Prawdopodobnie po raz pierwszy, osoba może być w stanie wyjaśnić, dlaczego inni tak ją postrzegają a także  sposób, w jaki rysowane są w niektóre z życiowych doświadczeń. Pozwala także na lepsze zrozumienie innych ludzi, którzy mogą nas zachęcać do większej komunikacji i empatii.

Co najważniejsze, zrozumienie umysłu pozwala widzieć źródło swojego sukcesu lub porażki. Imiona, które tworzą równowagę w swoim wnętrzu otwierają drzwi do szczęścia i spełnienia. Ale imiona, które zachęcają do niezgody tworzą dokładnie odwrotne doświadczenia. Na szczęście, jest to udowodnione, że uzupełnienie imion o kilka dodatkowych  prowadzi do zmiany w umyśle i świadomości a to w nich znajduje się Żródło naszych doświadczeń zgodnie ze słowami z Biblii : “Co wewnątrz to i na zewnątrz”..

Prawo to odnosi się zarówno do życia osobistego jak i biznesowego.  Ma wpływ na relacje (wpływów własnych myśli).  Zrozumienie tych praw pozwala na  tworzenia udanych projektów i zminimalizowanie frustracji.

Daje większą  kontrolę nad własnym życiem przez światło naturalnych wzorów, które dotyczą nas wszystkich. Wiedzy ta pozwala każdemu osiągnąć więcej sukcesów.

Nujmerologia uczy, że ciało fizyczne jest narzędziem do wyrażania świadomej siły życia, a więc podkreśla znaczenie umiarkowanej diety wegetariańskiej, kontroli emocjonalnej i sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia i głębokie oddychanie. Numerologia promuje zdrowy tryb życia. Spożywanie pokarmu  ma oczywisty wpływ na samopoczucie,  stan psychiczny jak i również bezpośredni wpływ na zdrowie.

W przypadku osiągnięcia większej równowagi ( po tzw. Zmianie Numerologicznej) następuje nowy sposób myślenia, odpowiedni do stworzenia równowagi  w organizmie.  W ten sposób  przyjęcie kilku nowych imion może stworzyć zrównoważony umysł, ale również może stworzyć szansę nazrównoważenie zdrowia bez ponownego pojawiania się choroby i osłabienia fizycznego. Korzyści dla zrozumienia mechaniki zdrowego stylu życia są oczywiste. Liczby pojawiają się przed nami jako symbole. Wszystko co zdaje się przybierać formę materialną jest symbiliczne.

Filozofia Numerologii oferuje cały zakres badań. Jest kluczem do zdrowego, szczęśliwego życia, większej kontroli osobistej i materialnej. Oferuje niezrównaną okazję do poznania indywidualnego potencjału ludzkiego do najdalszych granic. Doprowadzi ludzkość do punktu niezrównanej harmonii i jednolitego  sukcesu. Jest niczym nie zastąpionym kompletnym  podręcznikiem życia.

 

Zasady Etyczne Szkoły Pitagorejskiej:

 

 

1. Doceniaj i szanuj Moc Słowa (mowa). Nie nadużywaj jej porzez przekleństwa, wulgaryzmy, kłamstwa i oszustwa, fałszowanie oświadczeń lub niszczenie dobrego imienia innych osób.

 

2. Staraj się kierować swoimi nastrojami i nawykami, tak aby stworzyć pokój i szczęście w waszym własnym umyśle i dzielić się pokojem oraz szczęściem z innymi poprzez szczęśliwe i konstruktywne myśli lub poprzez zwyczajne, codzienne akty hojności.

 

3. Zauważaj wszelkie dobro i Boga w innych.

 

4.Dawaj nie oczekując nagrody.

 

5. Zawsze staraj się zachować otwarty umysł,udzielając innym zaufania, mimo że być może wielu jeszcze nie odkryło prawdziwego światła Boga i mądrości.

 

6. Bądź pełen pokory i głębokiego szacunku wobec mądrości. Pamiętaj, że mądrość wyraża się przez ciebie i nie jest twoim dziełem lecz istnieje od zawsze. Zachowanie równowagi pomiędzy umysłem a Wyższą Świadomością  jest twoim świętym obowiązkiem.

 

7. Tylko poprzez stałe dążenie do wyeliminowania złych lub negatywnych myśli i nawyków Twój umysł może być częścią świętej Boskiej Świadomości.

 

8. Błąd nie jest czymś złym – może się zdarzyć z powodu błędnej oceny sytuacji lub z powodu nadmiernego optymizmu lub lęku. Są to lekcje wynikające z doświadczeń.

 

9. Pozbądź się swojego ego i fałszywej dumy. To one spowalniają lub uniemożliwiają Twój postęp i rozwój.

 

10. Pamiętaj, że twój umysł jest największym instrumentem we wszechświecie. Charakter Twoich myśli wskazuje płaszczyzny umysłu, do którego są dostrojone, w ten sposób Ty i Twoje myśli stajecie się jednym.

 

11. Wykorzystaj możliwości własnego umysłu na rzecz szeroko pojętego dobra a nie destrukcji.

 

12. Zwracaj uwagę na swoje myśli i wypowiedzi. Nie mów błędnie  lub szkodliwie na rzecz osób trzecich dla zabawy lub co gorsza by budować tym własne znaczenie. Pamiętaj, fałszywa duma przychodzi przed upadkiem.

 

13. Nie neguj swoich pomysłów deprecjonując własną zdolność do takich samych lub lepszych wyników od innych. Wszystko co zrobili inni Możesz zrobić i Ty a czasem nawet lepiej. Lecz nie rób tego by coś komukolwiek udowodnić.

 

14. Nigdy nie stój bezczynny i dumny mówiąc tylko to co jest logiczne i zgodne z prawdą.

 

15. Dowiedz się więcej, kiedy chcesz mówić  na jakiś temat.

 

16. Bądź systematyczny, działaj krok po kroku by nauczyć się wszystko zaczynać i kończyć.

 

17. Nigdy nie obiecuj,  w ten sposób zawsze będziesz mówić prawdę.

 

18. Stój zawsze  po stronie sprawied;liwości, prawdy i uczciwości. Nie spełnisz się na płaszczyźnie gniewu, niesprawiedliwości lub bezmyślnych działań.

 

19. Korzystaj ze swojego umysłu w sposób konstruktywny dążąc do ideału i osiągnięcia właściwych metod.

 

20. Zachowaj czystość umysłu, ciała i otoczenia.

 

 

“Matematyka to język za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” 

Galileusz

(Visited 151 times, 1 visits today)