343840
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-343840,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,sd blumun-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_non_responsive
 

Numerologia

Numerologia to dziedzina wiedzy ściśle powiązana z matematyką,

filozofią, psychologią i fizyką kwantową.

W niezwykle precyzyjny i trafny sposób określa nasze cechy charakteru, osobowości oraz sytuacje życiowe jakich doświadczamy w naszym Życiu.

Jeżeli chcesz poznać skrótowy opis charakteryzujący tylko jedną z liczb, która niewątpliwie wywiera wpływ na Twoją

osobowość,dokonaj proszę teraz bardzo prostego obliczenia.

Dodaj wszystkie cyfry swojej daty urodzenia według poniżeszgo wzoru:

np. 23. 04. 1957

2 + 3 + 4 + 1 + 9 + 5 + 7 = 31 czyli 3 + 1 = 4.

Jeżeli wynik Twoich obliczeń pokazał dwucyfrową liczbę: 11, 22, 33, 44 to posiadają one swoją odrębną charakterystykę. Aby jednak przyjrzeć się sobie dokładniej możesz też przeczytać opis liczby, która wynika również z podsumowania tych dwóch,

np.

11 to inaczej 1 + 1 = 2 (przeczytaj opis nie tylko 11 ale również 2)

W pozostałych sytuacjach zawsze sumujemy wynik do pojedyńczej  liczby prostej.

A oto Twoja charakterystyka:

Jedynki są niezwykle samodzielne i samowystarczalne. Dążą w swoim życiu do osiągnięcia pozycji pełnej niezależności. Pomysłowe, inteligentne i kreatywne, a przy tym dominujące i władcze. Zwykle słuchają się wyłącznie samych siebie. Źle znoszą czyjeś zwierzchnictwo. Dysponują silną osobowością.

Dwójki nie należą do osób śmiałych i odważnych. Stronią od blasku reflektorów i zwykle występują w drugim szeregu. Świetni doradcy w swojej dziedzienie wiedzy. Potrafią inspirować i kreować pokojowe rozwiązanie wszelkich konfliktów. Miłe usposobienie, energia typowo żeńska, rozwinięta intuicja, podświadomość ale często towarzyszy im niepokój i brak wiary we własne możliwości.

 

Trójki urodzeni artyści, szczególnie uwrażliwione na dźwięk. Zatem taniec, śpiew, słuchanie muzyki jest dla nich źródłem ogromnej radości. W trakcie spotkań uchodzą często za dusze towarzystwa, sypią dowcipem i uwielbiają się śmiać. Brakuje im silnej motywacji do działania, czas upływa im na przyjemnościach jednak dosyć często nic konkretnego z tego nei wynika. Stąd w późniejszym wieku rodzą się frustarcje z powodu poczucia utraty cennego czasu.

Czwórki to pracowite mrówki, osoby uporządkowane, schematyczne, odnajdują się w pracy na strukturach, uparcie dążą do celu. Już w młodym wieku potrafią myśleć o zabezpieczeniu finansowym na okres poźnej starości. Wyznaczają sobie granice po których bezpiecznie się poruszają.

 

Piątki są niecierpliwe, drażliwe, zabiegane, chaotyczne i nieuporządkowane. Brakuje im stabilności, systematyczności i konstruktywnego działania. Dziś to, jutro coś innego..to charakterystyczne działanie piątek. Żyją dla ludzi, wśród ludzi i tylko dzięki nim utrzymują dobre samopoczucie i świetny nastrój. Zamknięci w pracy biurowej przy samodzielnym stanowisku cierpią i na dłuższą metę brak żywego kontaktu z innymi może ich doprowadzić do depresji.

Szóstki obdarzone są niezwykłą wrażliwością. Uczucia to ich pięta achillesowa. Dom, rodzina, dzieci, związek to ich priorytety życiowe. Oryginalne i wyróżniające się osobowości. Ludzie nieprzeciętnej urody. Artyści. Dość często rozleniwieni przez co rzeczy pilne zdarza im się przekłądać na później. Silne emocje i huśtawki nastrojów są przez nich zbyt intensywnie odczuwalne, co może przyczyniać się do obniżenia poziomu dobrego samopoczucia.

Siódemki to ludzie uduchowieni ze stałą tendencją do pogłebiania wiedzy w zakresie tematyki, która w sposób szczególny ich zainteresowała. Z czasem mogą stać się nauczycielami i tą wiedze przekazywać dalej. Sprawiają wrażenie osoby wyniosłej, sa niezwykle inteligentne i często mądre. Kochają antyki i przedmioty z duszą. Dokuczliwą dla nich może bywać depresja, poczucie smutku, żalu lub poczucie samotności.

Ósemki posiadają niezwykły talent do zarabiania pieniędzy mimo, że często spotkamy ich bez gorsza w portfelu. Dzieje się to jednak tylko dlatego, że wszystkie oszczędności zainwestowali. Doskonali organizatorzy, przedsiębiorcy, zajmują zwykle kierownicze stanowiska ponieważ nie uznają czyjegoś zwierzchnictwa. Cechuje ich silna osobowość, “twardość”, chęć kontroli. Osobom przychylnym i lojalnym uchylą Nieba, pomogą rozwinąć skrzydła, udzielą wsparcia jak nikt inny.  Mozna im naprawdę wiele zawdzięcać. Wrogów nawet po latach w akcie zemsty pozostawią w “skarpetkach”. Wybaczają ale pamiętają..

Dziewiątki kochają podróże, przemieszczanie się,  uczucie wolności i niezależności. Na odpoczynek wybierają miejsca piękne i naturalne m.in. jeziora, góry, morze, lasy. Są świetnymi przyjaciółmi, na których zawsze można polegać. Bezinteresownie pomagają. Często uduchowieni, z niezwykłą intuicją i wrazliwością na czyjeś problemy i troski. Obdarzają ludzi opieką i ochroną. Działaność społeczna, charytatywna może stać się ich Życiowym powołaniem.

Jedenastki podwójne cechy. Z jednej strony władcza, przebojowa, silna, pewna siebie, z drugiej nieśmiała, spokojna, niezwykle dyplomatyczna (robi i mówi tak, by nikogo nie urazić). Jeśli działa na rzecz innych ludzi, rozwija się duchowo, jest świadoma siebie to zwykle staje się osobą zauważalną, popularną, cenioną, rozpoznawalną, której wpływ jest widoczny.

Dwudziestki Dwójki cechuje głęboka intuicja, pracowitość i odpowiedzialność.

Trzydziestki Trójki posiadają niezwykle silną ekspresję, wyróżniają się z tłumu wyglądem, ubiorem, fryzurą. Niezwykle oryginalne. Potrafią zapalić się do projektów o wysokim stopniu znaczenia dla ludzkości lub społeczności lokalnych przy czym często brakuje im motywacji by ten projekt pociągnąć do końca.

Czterdziestki Czwórki  – “a imię Jego Czterdzieści i Cztery”  A. Mickiewicz. Najwyższa wibracja spośród liczb mistrzowskich. Oznacza ogromne możliwości, wysoki poziom energii i niestety dwie skrajne możliwości. Jedna oznacza posłannictwo i przekazanie ludzkości wiedzy mającej znczenie dla jej dalszego rozwoju, z drugiej  może przyczynić się do problemów finansowych, strat materialnych, ubóstwa.

W przypadku liczb mistrzowskich ( 11, 22, 33, 44 ) wiele zależy od indywidualnego poziomu rozwoju duchowego osoby i jej pozoiomu świadomości w zakresie ludzkich potrzeb, ekologii, zdrowia, umysłu i jego możliwości, religii, psychologii, filozofii.  Jest bowiem wiele np 11 – tek, które żyją i reprezentują cechy wyłącznie prostej liczby 2.

Powyższe informacje to jedynie mały fragment tego,

czego możesz się o sobie dowiedzieć zamawiając

pełną Analizę Numerologiczną.

kliknij w poniższy link:

https://www.numerolog.eu/?page_id=345709

A teraz coś dla bardziej zainteresowanych.

Historia Numerologii.                                          

System numerologiczny znany był w starożytnych Indiach i Egipcie. Jego wielki rozwój nastąpił w okresie cywilizacji Babilońskiej i Sumeryjskiej .

Pitagoras  /572 – 497 p. n. e./ – grecki matematyk, filozof i mistyk.

Podstawą nauki Pitagorasa miało być założenie, że liczba jest zasadą świata. Początkiem i zasadą miała być jednostka, z monady miała powstać nieograniczona diada, która miała być podłożem dla swojej przyczyny, czyli monady. Z monady i diady miały powstać liczby, z liczb punkty, z nich linie, z tych płaszczyzny, z płaszczyzn bryły, aż z brył ciała postrzegalne zmysłami.

Niewielu jednak  wie, że Pitagoras to również mistyk, człowiek niezwykle uduchowiony, przebudzony. Jego ogromny wkład i zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sprawił, że otrzymał miano Ojca Numerologii a jego system numerologiczny nazwano Pitagorejskim.

Pitagoras urodził się w Syrii, w VI wieku przed naszą erą. Opuścił rodzinne miasto w młodości i rozpoczął ponad 30-letnią podróż. Uczył się u Syryjczyków, Fenicjan i Greckich filozofów, spędził około dwudziestu lat u kapłanów w Tebach w Egipcie, pobierał nauki u rabinów i księży bramińskich. Po pięćdziesiątce zaczął przekazywać zdobytą wiedzę w swoim własnym, pierwszy w historii, uniwersytecie. Uważał, że liczby niosą ze sobą mierzalną wibrację oraz że u podstaw każdej kreacji leży konkretny wzór. Kontemplowanie symboli matematycznych jest wg Pitagorasa równoznaczne z kontemplowaniem Boga, dlatego numerologia może uleczyć duszę.

Po śmierci Pitagorasa szkoła podzieliła się na dwa odłamy. „Akuzmatycy” wybrali drogę etyczno-religijną, podczas gdy „Matematycy” poświęcili się nauce. Pitagorejczycy odrzucają chęć wyróżnienia się i dążenia do sławy.

Nauki Pitagorasa były później rozwijane przez Platona i innych filozofów. Zainteresowali się nimi również pierwsi chrześcijańscy uczeni, w tym Święty Augustyn. Doprowadziło to do popularyzacji numerologii w okresie Renesansu: korzystali z niej zarówno uczeni, jaki i prości ludzie. Gdy Kościół podważył wiarygodność tych praktyk, numerologia[b] popadała w niełaskę aż do XIX wieku. Rewolucja techniczna i odkrycia naukowe związane ze światłem, magnetyzmem i elektrycznością spowodowały, że tematyka wibracji i energetyki liczb ponownie zyskała na popularności. Pitagoras usystematyzował i przekazał dalej wiedzę, która mogła zaginąć.

Zmiana i opracowanie nowego Portretu Numerologicznego polega m.in na nadaniu w specjalny sposób kilku nowych imion. Pamiętamy, że Chrystus również nadawał swoim uczniom nowe imiona. Robili to i robią nadal również Buddyści a także wszystkie inne religie świata. Wiemy więc, że Numerologia była już wówczas dość dobrze znana i stosowana.

Kolejny ważny etap to VII wiek i rozwój Kabały. Możemy się tu na chwilę przenieść do ówczesnego Budapesztu gdzie rabini wraz z chrześcijańskimi zakonnikami wspólnie pracowali w klasztorach wykazując wpływ dźwięku na nasze życie i świadomość. To tu zwrócono uwagę na to, że wymawiane słowo – litera tworzy energię (wibrację), która może nas uspokajać lub pobudzać, motywować do działania. Istnieją różnice w oddziaływaniu spółgłosek i samogłosek. Inaczej też będą działać śpiewane wysokim lub niskim tonem. Aparat mowy również ma swoje właściwości w procesie tworzenia tej energii. Każda jego część odpowiada albo za sferę duchową albo fizyczną.

Spośród bardziej nam współczesnych osób, które odegrały zasadnicze znaczenie w rozwoju numerologii możemy wymienić Dow Gaillett (odniosła teorie pitagorejskie do Biblii), Julię Seton, która dwukrotnie objechała świat z wykładami popularyzującymi nauki Pitagorasa, ona też jako pierwsza użyła terminu Numerologia. Juno Jordan z USA /XVIII-XX wiek/.

W czasach nam współczesnych największym autorytetem w dziedzinie Numerologii jest Gladys Lobos (Hiszpania), autorka książek “Magia Numerologii”, Język Liczb”, Cykle Życia, wyd. KOS, Katowice.

Jestem Jej uczniem. Wniosła najbardziej znaczący wkład w przybliżanie szerokiemu gremium i przekazywanie wiedzy Numerologicznej na przełomie XX / XXI wieku.

Liczby niewymierne zostały odkryte przy okazji testowania twierdzenia Pitagorasa o przeciwprostokątnej. Dzięki temu spostrzeżeniu narodziła się nowa, rewolucyjna teza o możliwości określenia liczbowego wszystkiego, co istnieje we wszechświecie. Te dziwne liczby, których nie można było wyrazić żadnym dotychczas znanym systemem liczbowym nazwano niewyrażalnymi – „alogoj”.

 

 

Od tego czasu pitagorejczycy zaczęli rozumieć liczbę jako zjawisko,

realny kształt, przestrzeń czy też siłę.

Powiadali, że „wszystko jest liczbą”.

Filozofia Numerologii uczy, że umysł i język są ściśle związane. Oczywiście, nie jest to pojęcie charakterystyczne dla filozofii. Teoretycy komunikacji i antropolodzy rozumieli przez jakiś czas, że umysł i język są zjawiskami nierozłącznymi. Co ciekawe Filozofia jest nauką, która mówi, że ​​jakość umysłu, myśli, pragnienia, opinie, “lubi”, “nie lubi”, reakcje, mogą być mierzone poprzez połączenie najbardziej osobistej formy języka, jego nazwę wobec matematyki.Kiedy język jest używany przypisuje nazwę do kogoś a ta  tworzy podstawy umysłu, z którego wynikają wszystkie myśli i przepływ doświadczeń.

Wykazując świadome siły połączone w swojej nazwie jako wzór matematyczny, niektóre szczególne cechy psychiczne i ich stan można zmierzyć. Przykładem niech będzie, dlaczego ludzie z pewnym zestawem imion są widoczni, mili, otwarci, lub przeciwnie skryci i poważni. Inni skolei będą świetnymi dyplomatami, bardziej pasywni, idealistyczni z wrażliwą osobowością. Ktoś jeszcze inny będzie przzejawiał cechy człowieka ambitnego, niespokojnego, aktywnego i analitycznego.

Ze zrozumieniem podstawowych zasad języka  matematyki, charakterystyki każdego imienia można dokonać pewnych obliczeń aby odsłonić umysł tej osoby. Wraz ze zrozumieniem umysłu  przychodzi wiele korzyści. Prawdopodobnie po raz pierwszy, osoba może być w stanie wyjaśnić, dlaczego inni tak ją postrzegają a także  sposób, w jaki rysowane są w niektóre z życiowych doświadczeń. Pozwala także na lepsze zrozumienie innych ludzi, którzy mogą nas zachęcać do większej komunikacji i empatii.

Co najważniejsze, zrozumienie umysłu pozwala widzieć źródło swojego sukcesu lub porażki. Imiona, które tworzą równowagę w swoim wnętrzu otwierają drzwi do szczęścia i spełnienia. Ale imiona, które zachęcają do niezgody tworzą dokładnie odwrotne doświadczenia. Na szczęście, jest to udowodnione, że uzupełnienie imion o kilka dodatkowych  prowadzi do zmiany w umyśle i świadomości a to w nich znajduje się Żródło naszych doświadczeń zgodnie ze słowami z Biblii : “Co wewnątrz to i na zewnątrz”..

Prawo to odnosi się zarówno do życia osobistego jak i biznesowego.  Ma wpływ na relacje (wpływów własnych myśli).  Zrozumienie tych praw pozwala na  tworzenia udanych projektów i zminimalizowanie frustracji.

Daje większą  kontrolę nad własnym życiem przez światło naturalnych wzorów, które dotyczą nas wszystkich. Wiedzy ta pozwala każdemu osiągnąć więcej sukcesów.

Nujmerologia uczy, że ciało fizyczne jest narzędziem do wyrażania świadomej siły życia, a więc podkreśla znaczenie umiarkowanej diety wegetariańskiej, kontroli emocjonalnej i sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia i głębokie oddychanie. Numerologia promuje zdrowy tryb życia. Spożywanie pokarmu  ma oczywisty wpływ na samopoczucie,  stan psychiczny jak i również bezpośredni wpływ na zdrowie.

W przypadku osiągnięcia większej równowagi ( po tzw. Zmianie Numerologicznej) następuje nowy sposób myślenia, odpowiedni do stworzenia równowagi  w organizmie.  W ten sposób  przyjęcie kilku nowych imion może stworzyć zrównoważony umysł, ale również może stworzyć szansę nazrównoważenie zdrowia bez ponownego pojawiania się choroby i osłabienia fizycznego. Korzyści dla zrozumienia mechaniki zdrowego stylu życia są oczywiste. Liczby pojawiają się przed nami jako symbole. Wszystko co zdaje się przybierać formę materialną jest symbiliczne.

Filozofia Numerologii oferuje cały zakres badań. Jest kluczem do zdrowego, szczęśliwego życia, większej kontroli osobistej i materialnej. Oferuje niezrównaną okazję do poznania indywidualnego potencjału ludzkiego do najdalszych granic. Doprowadzi ludzkość do punktu niezrównanej harmonii i jednolitego  sukcesu. Jest niczym nie zastąpionym kompletnym  podręcznikiem życia.

 

Zasady Etyczne Szkoły Pitagorejskiej:

 

1. Doceniaj i szanuj Moc Słowa (mowa). Nie nadużywaj jej porzez przekleństwa, wulgaryzmy, kłamstwa i oszustwa, fałszowanie oświadczeń lub niszczenie dobrego imienia innych osób.

2. Staraj się kierować swoimi nastrojami i nawykami, tak aby stworzyć pokój i szczęście w waszym własnym umyśle i dzielić się pokojem oraz szczęściem z innymi poprzez szczęśliwe i konstruktywne myśli lub poprzez zwyczajne, codzienne akty hojności.

3. Zauważaj wszelkie dobro i Boga w innych.

4.Dawaj nie oczekując nagrody.

5. Zawsze staraj się zachować otwarty umysł,udzielając innym zaufania, mimo że być może wielu jeszcze nie odkryło prawdziwego światła Boga i mądrości.

6. Bądź pełen pokory i głębokiego szacunku wobec mądrości. Pamiętaj, że mądrość wyraża się przez ciebie i nie jest twoim dziełem lecz istnieje od zawsze. Zachowanie równowagi pomiędzy umysłem a Wyższą Świadomością  jest twoim świętym obowiązkiem.

7. Tylko poprzez stałe dążenie do wyeliminowania złych lub negatywnych myśli i nawyków Twój umysł może być częścią świętej Boskiej Świadomości.

8. Błąd nie jest czymś złym – może się zdarzyć z powodu błędnej oceny sytuacji lub z powodu nadmiernego optymizmu lub lęku. Są to lekcje wynikające z doświadczeń.

9. Pozbądź się swojego ego i fałszywej dumy. To one spowalniają lub uniemożliwiają Twój postęp i rozwój.

10. Pamiętaj, że twój umysł jest największym instrumentem we wszechświecie. Charakter Twoich myśli wskazuje płaszczyzny umysłu, do którego są dostrojone, w ten sposób Ty i Twoje myśli stajecie się jednym.

11. Wykorzystaj możliwości własnego umysłu na rzecz szeroko pojętego dobra a nie destrukcji.

12. Zwracaj uwagę na swoje myśli i wypowiedzi. Nie mów błędnie  lub szkodliwie na rzecz osób trzecich dla zabawy lub co gorsza by budować tym własne znaczenie. Pamiętaj, fałszywa duma przychodzi przed upadkiem.

13. Nie neguj swoich pomysłów deprecjonując własną zdolność do takich samych lub lepszych wyników od innych. Wszystko co zrobili inni Możesz zrobić i Ty a czasem nawet lepiej. Lecz nie rób tego by coś komukolwiek udowodnić.

14. Nigdy nie stój bezczynny i dumny mówiąc tylko to co jest logiczne i zgodne z prawdą.

15. Dowiedz się więcej, kiedy chcesz mówić  na jakiś temat.

16. Bądź systematyczny, działaj krok po kroku by nauczyć się wszystko zaczynać i kończyć.

17. Nigdy nie obiecuj,  w ten sposób zawsze będziesz mówić prawdę.

18. Stój zawsze  po stronie sprawied;liwości, prawdy i uczciwości. Nie spełnisz się na płaszczyźnie gniewu, niesprawiedliwości lub bezmyślnych działań.

19. Korzystaj ze swojego umysłu w sposób konstruktywny dążąc do ideału i osiągnięcia właściwych metod.

20. Zachowaj czystość umysłu, ciała i otoczenia.

“Matematyka to język za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”

Galileusz

Strona używa ciasteczek, aby świadczyć lepsze usługi. Przeglądaj dalej lub zapoznaj się z informacjami. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close